Databáza životopisov

Vyhľadávanie v databáze životopisov

Databáza životopisov je samostatná služba Profesia.sk, pomocou ktorej môžete vyhľadávať a oslovovať kandidátov bez toho, aby ste zverejňovali pracovnú ponuku na našom portáli. Ponúka tak diskrétnu možnosť hľadania nových zamestnancov. Kandidátov v databáze môžete vyhľadávať nasledovnými spôsobmi: Využitím klasického vyhľadávania Klasické vyhľadávanie je rozdelené na dve časti. V prvej časti môžete vyhľadávať ľubovoľný výraz (napr. odvetvie, pozíciu alebo znalosť), v druhej zadávate lokalitu...

Ako si nastavím zasielanie životopisov na e-mail?

Po prihlásení sa do firemného konta si v menu vľavo vyberte Databázu životopisov a nad zoznamom životopisov kliknite na tlačidlo Zasielať životopisy e-mailom. Nazvite si filter životopisov a zvoľte kritériá, podľa ktorých vám budú na e-mail chodiť novo pridané životopisy. Prehľad všetkých nastavených filtrov nájdete v ľavom menu vo vašom konte v časti Vaše filtre životopisov.

Ako si označím životopisy vybraných uchádzačov?

V prípade, že využívate systém na správu kandidátov Mark (http://www.profesia.sk/mark/), môžete si do neho pridávať vybraných uchádzačov priamo z databázy Profesie kliknutím na tlačidlo Pridať do Mark konania.

Ako odkryjem kontaktné údaje v databáze životopisov?

V prípade, že vás životopis v databáze oslovil a chcete uchádzača kontaktovať, môžete si odkryť jeho kontaktné údaje. V detaile životopisu kliknete na Zobraziť kontakty a miesto tlačidla sa zobrazia kontaktné údaje, ktoré zostávajú odkryté aj pri ďalšom prihlásení do databázy. Aktuálny počet kreditov (Zostávajúci počet zobrazení kontaktov) nájdete vedľa tlačidla Zobraziť kontakty alebo v menu vľavo po kliknutí na Prehľad služieb.

Nechcem dostávať životopisy e-mailom

Pri zadávaní ponuky si môžete vybrať, či chcete na váš e-mail dostávať životopisy z našej databázy, ktoré spĺňajú uvedené podmienky (pracovná pozícia, miesto práce, druh pracovného pomeru, vzdelanie, prax, znalosti alebo vodičský preukaz). Štandardne je možnosť zapnutá. Ak takéto e-maily dostávať nechcete, viete si možnosť vypnúť vo firemnom konte v časti „Vaše filtre životopisov“.