Databáza životopisov

Vyhľadávanie v databáze životopisov

Databáza životopisov je samostatná služba Profesia.sk, pomocou ktorej môžete vyhľadávať a oslovovať kandidátov bez toho, aby ste zverejňovali pracovnú ponuku na našom portáli. Ponúka tak diskrétnu možnosť hľadania nových zamestnancov. Kandidátov v databáze môžete vyhľadávať nasledovnými spôsobmi: Využitím klasického vyhľadávania Klasické vyhľadávanie je rozdelené na dve časti. V prvej časti môžete vyhľadávať ľubovoľný výraz (napr. odvetvie, pozíciu alebo znalosť), v druhej zadávate lokalitu...

Ako si nastavím zasielanie životopisov na e-mail?

Po prihlásení sa do firemného konta si v menu vľavo vyberte Databázu životopisov a na konci prvej strany s výsledkami vyhľadávania kliknite na tlačidlo Zasielať životopisy e-mailom. Nazvite si filter životopisov a zvoľte kritériá, podľa ktorých vám budú na e-mail chodiť novo pridané životopisy. Prehľad všetkých nastavených filtrov nájdete v ľavom menu vo vašom konte v časti Vaše filtre životopisov.

Ako si označím životopisy vybraných uchádzačov?

V prípade, že využívate systém na správu kandidátov Mark (http://www.profesia.sk/mark/), môžete si do neho pridávať vybraných uchádzačov priamo z databázy Profesie kliknutím na tlačidlo Pridať do Mark konania.

Ako odkryjem kontaktné údaje v databáze životopisov?

V prípade, že vás životopis v databáze oslovil a chcete uchádzača kontaktovať, môžete si odkryť jeho kontaktné údaje. V detaile životopisu kliknete na Zobraziť kontakty a miesto tlačidla sa zobrazia kontaktné údaje, ktoré zostávajú odkryté aj pri ďalšom prihlásení do databázy. Aktuálny počet kreditov (Zostávajúci počet zobrazení kontaktov) nájdete vedľa tlačidla Zobraziť kontakty alebo po kliknutí na Prehľad služieb.

Nechcem dostávať životopisy e-mailom

Pri zadávaní ponuky si môžete vybrať, či chcete na váš e-mail dostávať životopisy z našej databázy, ktoré spĺňajú uvedené podmienky (pracovná pozícia, miesto práce, druh pracovného pomeru, vzdelanie, prax, znalosti alebo vodičský preukaz). Štandardne je možnosť zapnutá. Ak takéto e-maily dostávať nechcete, viete si možnosť vypnúť vo firemnom konte v časti „Vaše filtre životopisov“.