Vyhľadávanie v databáze životopisov

Databáza životopisov je samostatná služba Profesia.sk, pomocou ktorej môžete vyhľadávať a oslovovať kandidátov bez toho, aby ste zverejňovali pracovnú ponuku na našom portáli. Ponúka tak diskrétnu možnosť hľadania nových zamestnancov. Kandidátov v databáze môžete vyhľadávať nasledovnými spôsobmi:

 
  1. Využitím klasického vyhľadávania

    Klasické vyhľadávanie je rozdelené na dve časti. V prvej časti môžete vyhľadávať ľubovoľné kľúčové slovo (napr. odvetvie, pozíciu alebo znalosť), v druhej zadávate lokalitu. Pri zadávaní kľúčových slov vám pomôže inteligentné odporúčanie, ktoré vám po napísaní prvých písmen ponúkne relevantné výrazy. Keď kliknete na odporúčaný výraz, pridá sa do vyhľadávacieho poľa.

    Ako doplnok ku klasickému vyhľadávaniu môžete použiť vyhľadávanie v kategóriách ako druh pracovného pomeru alebo životopisy pridané len za určité obdobie. Toto vyhľadávanie sa nachádza v ľavej časti pod klasickým vyhľadávaním.

  2. Využitím rozšíreného vyhľadávania

    Na rozdiel od klasického vypĺňate v rozšírenom vyhľadávaní formulár s jednotlivými vyhľadávacími kategóriami. Vedľa červeného tlačidla Hľadať kliknite na Rozšírené vyhľadávanie, kde si môžete vybrať až z 18 rôznych kritérií.

Využiť tiež môžete kombináciu vyššie spomínaných vyhľadávaní – začnete napríklad klasickým vyhľadávaním a prejdete do rozšíreného. Vyhľadávanie si zapamätá vaše už zvolené filtre.

Zoraďovanie výsledkov vyhľadávania

Výsledky vyhľadávania si môžete zoradiť buď podľa dátumu pridania/aktualizácie, alebo podľa relevancie, kde zohľadňujeme viacero kritérií (napr. dĺžku praxe, koľkokrát danú pozíciu vykonával alebo či si hľadá prácu v danej oblasti). Aby ste mohli životopisy zoradiť podľa relevancie, je potrebné, aby ste z menu vybrali aspoň jednu pozíciu, alebo zadali do vyhľadávania aspoň jedno kľúčové slovo.