Vyhľadávanie v databáze životopisov

Databáza životopisov je samostatná služba Profesia.sk, pomocou ktorej môžete vyhľadávať a oslovovať kandidátov bez toho, aby ste zverejňovali pracovnú ponuku na našom portáli. Ponúka tak diskrétnu možnosť hľadania nových zamestnancov. Kandidátov v databáze môžete vyhľadávať nasledovnými spôsobmi:

 

Využitím klasického vyhľadávania

Klasické vyhľadávanie je rozdelené na dve časti. V prvej časti môžete vyhľadávať ľubovoľný výraz (napr. odvetvie, pozíciu alebo znalosť), v druhej zadávate lokalitu. Pri zadávaní akéhokoľvek výrazu vám pomôže inteligentné odporúčanie, ktoré vám po napísaní prvých písmen ponúkne relevantné výrazy zo 4 kategórií. Keď kliknete na odporúčaný výraz, pridá sa do vyhľadávacieho poľa.

Vyhľadávacie kategórie:

  • Pracovná pozícia (z číselníka pozícií)
  • Pracovná oblasť / kategória (z číselníka kategórií)
  • Znalosť - jazyková alebo iná (z číselníka znalostí)
  • Univerzálne kľúčové slovo (výraz, ktorý nie je v číselníku)

 

Ako doplnok ku klasickému vyhľadávaniu môžete použiť vyhľadávanie v kategóriách ako druh pracovného pomeru alebo životopisy pridané len za určité obdobie. Toto vyhľadávanie sa nachádza v ľavej časti pod klasickým vyhľadávaním.

Využitím rozšíreného vyhľadávania

Vedľa červeného tlačidla Hľadať nájdete Rozšírené vyhľadávanie, v ktorom je možné vyplniť viacero vyhľadávacích kategórií naraz. Vybrať si môžete z 18 rôznych kategórií, medzi ktorými nechýba vyhľadávanie podľa úrovne jazykov, iných znalostí, rokov praxe na vybranej pozícii alebo vyhľadávania medzi už odkrytými kontaktmi.

Využiť tiež môžete kombináciu vyššie spomínaných vyhľadávaní – začnete napríklad klasickým vyhľadávaním a prejdete do rozšíreného. Vyhľadávanie si zapamätá vaše už zvolené filtre.

 

Vyhľadávanie podľa viacerých výrazov

Vo vyhľadávacích poliach môžete zadať jedno, alebo viacero kritérií. Výsledky sa vám zobrazia podľa nasledovných pravidiel:
 
Výraz, ktorý ste zadali Ako mu rozumie
vyhľadávač
Výsledky vyhľadávania
Supply OR chain OR manager všetky životopisy, ktoré obsahujú slovo supply alebo chain alebo manager
Supply AND chain AND manager všetky životopisy, ktoré obsahujú slovo supply a chain manager
"Supply chain manager" všetky životopisy, ktoré obsahujú zadaný reťazec slov v uvedenom poradí
recepčná AND administratíva AND hospodárska korešpondencia všetky životopisy, ktoré majú uvedené ako pozíciu recepčná v oblasti Administratíva a zároveň majú znalosť hospodárska korešpondencia

Zoraďovanie výsledkov vyhľadávania

Výsledky vyhľadávania si môžete zoradiť buď podľa dátumu pridania/aktualizácie, alebo podľa relevancie, kde zohľadňujeme viacero kritérií (napr. dĺžku praxe, koľkokrát danú pozíciu vykonával alebo či si hľadá prácu v danej oblasti). Aby ste mohli životopisy zoradiť podľa relevancie, je potrebné, aby ste z menu vybrali aspoň jednu pozíciu, alebo zadali do vyhľadávania aspoň jedno kľúčové slovo.