Ako úspešne absolvovať video pohovor cez Profesiu

V čase, kedy sa mnohé firmy musia vysporiadať so zákazom externých stretnutí alebo prácou z domu, môže náborový proces dostať zabrať. Zrušené stretnutia a plánované pohovory sú rizikom, že sa voľné pracovné miesta neobsadia včas.  

Profesia pružne reaguje na aktuálne potreby recruiterov a personalistov. Prinášame beta verziu pripravovanej služby video pohovory. Zachovajte si kalendár vašich plánovaných pohovorov aktívny a absolvujte ich online, bez nutnosti osobného stretnutia. Používanie služby je jednoduché, rýchle a zadarmo.

Ako postupovať pri video pohovore?  

Prihláste sa do svojho konta na Profesia.sk. V hornej časti stránky uvidíte nové upozornenie na službu video pohovory. Stačí na ňu kliknúť na tlačidlo “poslať pozvánku“ a okamžite sa vám zobrazí online pozvánka na video pohovor. Vyplňte základné údaje o uchádzačovi, ktorého chcete na video pohovor pozvať (e-mail, dátum a čas pohovoru.) a odošlite.  

TIP: Ak chcete na video pohovor pozvať viac ľudí, napríklad manažéra alebo riaditeľa, jednoducho mu prepošlite e-mail s termínom, linkom a PIN kódom na prihlásenie. Počet pripojených účastníkov vo "vašej online pohovorovacej miestnosti" nie je obmedzený.

Odoslaním pozvánky, dostanete vy aj uchádzač e-mail s potvrdením termínu, linkou na spustenie video pohovoru a unikátne vygenerovaným PIN kódom, ktorý je potrebný na prihlásenie sa.

Možnosť video pohovoru nájdete vo vašom firemnom konte v hornej časti.

Pozvánku s dohodnutým termínom môžete odoslať kandidátovi/kandidátke priamo na e-mail.

Ukážka e-mailu, ktorý dostanete po odoslaní pozvánky (uchádzač dostane podobný e-mail)

Video pohovor cez počítač

V deň videopohovoru použite tlačidlo “Spustiť video pohovor“ v e-maile. V novom okne prehliadača sa otvorí aplikácia, ktorá bude vyžadovať PIN kód, ktorý ste obdržali e-mailom. Po vložení PIN kódu sa môže video pohovor začať. Pre bezproblémové fungovanie video pohovoru odporúčame použiť prehliadač Google Chrome.

Pre začatie pohovoru kliknete na tlačidlo Spustiť video pohovor v e-maile, ktorý vám prišiel a zadáte PIN z e-mailu.

Video pohovor cez smartfón 

Ak video pohovor realizujete cez smartfón, je potrebné, aby ste si vopred stiahli bezplatnú aplikáciu s názvom Jitsi Meet. Stiahnete si ju v Appstore alebo Google play. Môžete tiež použiť tlačidlo "Spustiť video pohovor" v e-maile, ktoré vás presmeruje na stiahnutie aplikácie. Následne treba znova kliknúť na to isté tlačidlo a spustiť tak video pohovor.

Video pohovor prebieha naživo a nezostáva z neho záznam.

Ako absolvovať úspešný video pohovor?

Dôležitá informácia pre správcov firemných sietí
Pre správne fungovanie videopohovorov je potrebné, aby boli povolené odchádzajúce UDP volania na port 10000 buď pre všetky IP adresy (0.0.0.0/0:10000), alebo aspoň pre server Profesie (35.195.42.65/32:10000).

Technické ťažkosti pred video pohovorom môžu byť situáciou, ktorá prelomí ľady na úvod, no taktiež vás môže dostať do úzkych, ak na takýto druh pohovoru nie ste zvyknutí. Prinášame jednoduché zásady, s ktorými zvládnete video pohovor bez problémov. 

  • Ubezpečte sa, že máte kvalitné pripojenie na internet a overte si so správcom vašej firemnej siete, že máte povolené potrebné porty.
  • Video pohovor môžete absolvovať cez počítač alebo smartfón. Ak na pohovor použijete váš telefón, je potrebné si stiahnuť bezplatnú aplikáciu Jitsi Meet, pomocou ktorej video pohovor zrealizujete. (stiahnuť v Appstore alebo Google Play)    
  • Overte si, že kamera a mikrofón vo vašom zariadení sú zapnuté. 
  • Pohovor veďte na tichom, nerušenom a dobre osvetlenom mieste. Vyhraďte si naň dostatok času.