Ako úspešne absolvovať video pohovor cez Profesiu

Pre potreby recruiterov a personalistov prinášame beta verziu pripravovanej služby Video pohovory. Absolvujte vaše pohovory s uchádzačmi online, bez nutnosti osobného stretnutia. Používanie služby je jednoduché, rýchle a zadarmo.

Naplánujte si stretnutie online priamo počas spravovania výberového konania v marku. Pozvánku na video pohovor môžete odoslať viacerým účastníkom pohovoru naraz, vrátane kolegov a kolegýň v kópii e-mailu.

Ako postupovať pri video pohovore?  

Prihláste sa do svojho firemného konta na Profesia.sk a následne:

  1. V hornom menu kliknite na „Vaši uchádzači v marku – Konania“ a otvorte si konanie.
  2. Vyberte uchádzača a zvoľte „Naplánovať udalosť – video pohovor“.
  3. Vyplňte informácie o udalosti a zaznačte checkbox Odoslať uchádzačovi pozvánku.
  4. Využite šablónu alebo vlastný text e-mailu a cez premenné pridajte odkaz na video pohovor a PIN.

TIP: Ak chcete na video pohovor pozvať viac ľudí, napríklad manažéra alebo riaditeľa, jednoducho pridajte ich e-mail do skrytej kópie. Počet pripojených účastníkov vo vašej online pohovorovacej miestnosti nie je obmedzený.

Odoslaním pozvánky, dostanete vy aj uchádzač e-mail s potvrdením termínu, linkou na spustenie video pohovoru a unikátne vygenerovaným PIN kódom, ktorý je potrebný na prihlásenie sa.

Naplánovanie pohovoru vo firemnom konte v marku

Ukážka e-mailu, ktorý dostanete po odoslaní pozvánky (uchádzač dostane podobný e-mail)

Video pohovor cez počítač

V deň video pohovoru použite tlačidlo “Spustiť video pohovor“ v e-maile. V novom okne prehliadača sa otvorí aplikácia, ktorá bude vyžadovať PIN kód, ktorý ste obdržali e-mailom. Po vložení PIN kódu sa môže video pohovor začať. Pre bezproblémové fungovanie video pohovoru odporúčame použiť prehliadač Google Chrome.

Pre začatie pohovoru kliknete na tlačidlo Spustiť video pohovor v e-maile, ktorý vám prišiel a zadáte PIN z e-mailu.

Video pohovor cez smartfón 

Ak video pohovor realizujete cez smartfón, je potrebné, aby ste si vopred stiahli bezplatnú aplikáciu s názvom Jitsi Meet. Stiahnete si ju v Appstore alebo Google play. Môžete tiež použiť tlačidlo "Spustiť video pohovor" v e-maile, ktoré vás presmeruje na stiahnutie aplikácie. Následne treba znova kliknúť na to isté tlačidlo a spustiť tak video pohovor.

Video pohovor prebieha naživo a nezostáva z neho záznam.

Ako absolvovať úspešný video pohovor?

Dôležitá informácia pre správcov firemných sietí
Pre správne fungovanie video pohovorov je potrebné, aby boli povolené odchádzajúce UDP volania na port 10000 buď pre všetky IP adresy (0.0.0.0/0:10000), alebo aspoň pre server Profesie (35.195.42.65/32:10000).

Technické ťažkosti pred video pohovorom vás môžu dostať do úzkych, ak nie ste naň pripravení. Prinášame jednoduché zásady, s ktorými zvládnete video pohovor bez problémov. 

  • Ubezpečte sa, že máte kvalitné pripojenie na internet a overte si so správcom vašej firemnej siete, že máte povolené potrebné porty.
  • Video pohovor môžete absolvovať cez počítač alebo smartfón. Ak na pohovor použijete váš telefón, je potrebné si stiahnuť bezplatnú aplikáciu Jitsi Meet, pomocou ktorej video pohovor zrealizujete. (stiahnuť v Appstore alebo Google Play)    
  • Overte si, že kamera a mikrofón vo vašom zariadení sú zapnuté. 
  • Pohovor veďte na tichom, nerušenom a dobre osvetlenom mieste. Vyhraďte si naň dostatok času.